Jump to content

Planuri Corabii

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 corsar

ucenic

• Members
  • Pip
  • 2 posts
  • Hobby:machete statice

Posted 26 March 2008 - 03:59 AM

salutari la toata lumea de la un corsar din Iasi

Sunt nou pe aici, dar am si eu o rugaminte, si anume daca poate cineva sa ma ajute cu niste planuri sau link-uri de unde pot lua asa ceva, pentru corabiile LE SOLEIL ROYAL si HMS VICTORY    

multumesc anticipat

cu stima
corsar

#2 DragosP

modelism.info.ro team

• Moderators
  • 632 posts

Posted 26 March 2008 - 07:23 PM

Vrei sa le faci din lemn?

Sunt niste planuri pentru Victory dar la rezolutie mica pentru ca cele la rezolutie mare costa pe:
http://www.all-model...ry/victory.html

Deasemeni si http://www.shipmodeling.ru/draw/ te-ar pute ajuta

Succes1

#3 traian

ucenic

• Members
  • Pip
  • 21 posts
  • Hobby:navomodelism

• Club:-

Posted 23 April 2008 - 04:53 AM

Traian - Sal.
Si mie imi place Victory si m-am zbatut mult pentru planuri. Am ales o varianta pe care ti-o recomand indiferent de modul in care vrei sa realizezi modelul. Eu am optat pentru comanda revistei HMS Victory de la PaperModel care e destul de bine realizata iar in cazul in care optezi pntru varianta din lemn ai toate elementele pe care le poti transforma in sablon pentru trasat pe lemn. E drept ca te costa oarece, nu prea mult, dar se merita efortul mai ales ca realizarea finala e la o dimensiune in jur de 1,2 m care iti permite o desfasurare de maiestrie in ale matelotajului de nu e adevarat. Bafta, iar cu oarece maruntusuri din ceea ce inseamna Victory, dupa ce demarezi lucrul te mai pot ajuta si eu doar ca trebuie sa lucrezi la adaptarea scarii.

#4 csacsa

ucenic

• Members
  • Pip
  • 3 posts
  • Hobby:modelism

Posted 09 July 2008 - 07:37 PM

View Postcorsar, on Mar 26 2008, 04:59 AM, said:

Sunt nou pe aici, dar am si eu o rugaminte, si anume daca poate cineva sa ma ajute cu niste planuri sau link-uri de unde pot lua asa ceva, pentru corabiile LE SOLEIL ROYAL si HMS VICTORY    

multumesc anticipat

cu stima
corsar
Salut
Si eu sunt nou pe aici, dar am construit macheta HMS VICTORY. daca vrei iti trimit planul corabiei, planul de kit al firmei Mantua, e la scara de 1:78 si in format TIF.eventual daca ai ceva nelamuriri sau idei poti sa ma intrebi. Daca vrei , sau stii limba maghiara sunt membru pe un site unguresc iti dau adresa www.hajomakett.hu. Spor la treaba CSACSA

Attached Thumbnails

• 0.jpg
  • 6.jpg

#5 csacsa

ucenic

• Members
  • Pip
  • 3 posts
  • Hobby:modelism

Posted 09 July 2008 - 07:43 PM

View Postcorsar, on Mar 26 2008, 04:59 AM, said:

multumesc anticipat

cu stima
corsar
Iarasi eu sunt nu pot sa trimit file-urile asta de format TIF, da-mi te rog adresa ta dee-mail si iti trimit cumva CSACSA

#6 jeli

ucenic

• Members
  • Pip
  • 1 posts

Posted 15 August 2008 - 12:40 AM

va salut cu respect.si eu sint foarte incepator,dar va anunt ca detin mai multe planuri ale navelor de epoca.aceste planuri le pun la dispozitia oricui este interesat(gratuit).

#7 corsar

ucenic

• Members
  • Pip
  • 2 posts

Posted 15 November 2008 - 01:36 PM

salutari din nou

Am cam abandonat ideea de a face VICTORY dupa un plan......mi-am cumparat un kit din plastic "H.M.S. VICTORY de la HELLER" si vreau sa mai achizitionez un VICTORY dar kit lemn..... momentam lucrez la WASA kit lemn de la BILLING BOATS
Daca cineva a lucrat un VICTORY kit din lemn, a-si vrea sa ma informeze si pe mine despre calitatea si dotarile kit-ului, ca netul nu prea m-a lamurit ce contine kitul, cat de detaliat e planul de asamblare..
Inca o rugamite ar fi daca are cineva planul de asamblare de la MERCURY  russian brig 1820 , kit lemn de la AER

#8 gabydeak

ucenic

• Members
  • Pip
  • 1 posts

• Club:my

Posted 08 September 2009 - 10:03 PM

View Postjeli, on Aug 15 2008, 01:40 AM, said:

va salut cu respect.si eu sint foarte incepator,dar va anunt ca detin mai multe planuri ale navelor de epoca.aceste planuri le pun la dispozitia oricui este interesat(gratuit).

Salut , sunt nou pe aici si as dori sa construiesc ceva navomodele imi poate trimite cineva cateva planuri pe adresa gaby.deak@yahoo.com . Va multumesc anticipat.

#9 tzicu

ucenic

• Members
  • Pip
  • 1 posts

Posted 29 September 2009 - 02:46 PM

Salutare , sunt si eu nou pe aici (pe forum si in lumea navomodelelor).
As dori sa construiesc un navomodel, si daca poate cineva sa imi trimita un plan sau cateva planuri :D ( asa ca pentru incepatori )
pe adresa radu.ticudean [at] gmail.com v-as fi foarte recunoscator.

merci, tzicu

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users